Dane podopiecznego:

Nr subkonta: 
22196

Schorzenie: 
autyzm dziecięcy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:
22196 - Jurek Aleksander - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer: 
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 
22196 Jurek Aleksander

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Apel:

Alek urodził się 12.12.2009r., w 30 tygodniu ciąży. Z powodu wcześniactwa jego rozwój był opóźniony, jednak dzięki rehabilitacji powoli nadrabiał deficyty. Kiedy zaczął wymawiać już pierwsze słowa… mama…tata…baba w jednej chwili wszystko się skończyło, jakby wszystko zapomniał. Przestał reagować na imię, przestał mówić, patrzeć na rodziców, za to zaczął krzyczeć i piszczeć… jakby ktoś podmienił im synka. Mając 2,5 roku otrzymał diagnozę – autyzm dziecięcy. Na pierwszy rzut oka nie różni się od swoich rówieśników, jednak autyzm sprawia, że nie rozumie zachowań innych ludzi, ich motywacji, emocji. Między rodzicami czuje się trochę jak kosmita. Ma kłopoty ze zrozumieniem mowy, odbieraniem i przetwarzaniem bodźców płynących ze zmysłów. Czasami sprawia wrażenie niesłyszącego albo niegrzecznego.

Alek ma przyznane orzeczenie o niepełnosprawności, decyzję o wczesnym wspomaganiu rozwoju i kształceniu specjalnym. Uczęszcza do przedszkola integracyjnego, gdzie realizowane są podstawowe założenia programowe dla dzieci z autyzmem oraz do placówki wczesnego wspomagania rozwoju, gdzie codziennie „ciężko pracuje”. Dodatkowo jest na diecie bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej.

Jego rozwój jest w wielu sferach opóźniony. Największe problemy dotyczą rozwoju mowy i komunikacji oraz utrzymania kontaktów społecznych i rówieśniczych, dlatego też wymaga wszechstronnej intensywnej terapii na wielu płaszczyznach m.in. logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej, rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej, udziału w turnusach rehabilitacyjnych i bieżących zakupów pomocy terapeutycznych, a także biomedycznych (m.in. suplementacji, kontynuowania diety).

Aby w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować potrzeba jeszcze wielu lat stałej i intensywnej terapii, która niestety jest bardzo kosztowna.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na dalsze leczenie i rehabilitację Olka.